تکنولوژی اینورتر از جدیدترین سیستم هایی است که در مدل های جدید کولر گازی استفاده شده است. شاید بارها و بارها این نام را شنیده باشید اما ندانید که دقیقا چیست و چه کاربردی دارد؟ اینورتر به طور مستقیم با موتور کمپرسور کولر گازی در ارتباط می باشد که از طریق آن امکان کنترل بهتر سرعت چرخش این موتور وجود دارد . این وسیله فرکانس های متغیری را ایجاد کرده و به موتور می فرستد و از این رو یکی از مهم ترین کارایی های اینورتر مر بوط به کاهش مصرف انرژی برق می باشد. این وسیله از دو قسمت تشکیل شده است:

-          Inverter : برای تبدیل جریان مستقیم به جریان متناوب مورد استفاده قرار می گیرد و پس از آن، این قطعه می تواند فرکانس های مورد نیاز سیم پیچ های موتور کولر گازی را تامین نماید.

-          Converter : این بخش از طریق دیود های مختلف می توانید بر عکس اینورتر عمل کند و جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل نماید.

-          کولر گازی هایی که در سیستم آنها از موتورهای با دور ثابت استفاده شده است برای تنظیم دما ، موتور را خاموش و روشن می کنند یعنی وقتی که دمای محیط به میزان مناسبی رسید موتور از کار می افتد، این موضوع در مصرف انرژی برق مفید واقع می شود اما در هر بار خاموش و روشن شدن به دستگاه فشار می آید. این در حالی است که در کولر گازی های با دور متغیر که از کمپرسور های اینورتر استفاده می کنند دیگر نیاز نیست که موتور خاموش و روشن شود و فرکانس های متفاوتی به موتور فرستاده شده و میزان عملکرد موتور دستگاه از این طریق مشخص می گردد.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات اسپیلت سامسونگ ، تعمیرات اسپیلت ال جی و سایر برندها با تعمیرگاه ما تماس حاصل فرمایید

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 10 شهریور 1395    | توسط: پشتیبانی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی    |    |
نظرات()