یکی از مواردی که بیش از خرید لوازم خانگی باید به آن دقت داشت، نحوه ی نگهداری و طرز استفاده ی صحیح از این وسایل است. استفاده از ماشین ظرفشویی در سالهای اخیر بسیار متداول شده است و به میزان زیادی باعث آسانتر شدن و سریع تر شدن شستشوی ظروف می گردد و همچنین یکی دیگر از فواید آن صرفه جویی در وقت و انرژی است،  اما ایا تمامی خانم های خانه دار نسبت به نحوه ی درست استفاده از این وسیله آگاه هستند؟

-         دقت در انتخاب برنامه ی شستشو بسیار اهمیت دارد، اگر ظرف ها زیاد کثیف نیستند می توانید از برنامه کوتاه مدت استفاده کنید؛ زیرا با کاهش یافتن مدت زمان کار کردن ماشین ظرفشویی انرژی کمتری نیز مصرف می گردد. اگر نیاز به آب کشی مجدد داشتید، از آب سرد استفاده نمایید.

-         با توجه به ظرفیت و گنجایش دستگاه ظروف را درون آن قرار دهید، یعنی بیش از ظرفیت نباید استفاده شود و هر ظرفی در جای مخصوص به خود قرار گیرد. هم چنین منطقی است که اجازه دهید به میزان لازم ظرف جمع شود و برای شستشوی مختصر از این وسیله استفاده نکنید.

-         در ساعات اوج مصرف برق از وسایل برقی استفاده نکنید.

-          از پودر مخصوص ماشین ظرفشویی به میزان مناسب استفاده نمایید.

-         تمامی ظروف قبل از قرار گرفتن در دستگاه باید به وسیله ی دستمال کاغذی پاک شده و عاری از مواد غذایی و مایعات باشند.

-         هر چند وقت با استفاده از مواد شستشوی مخصوص نظافت این دستگاه، محفظه ی داخلی را تمیز نمایید تا علاوه بر حفظ بهداشت عمر ماشین ظرفشویی شما افزایش یابد.

-         به طور کلی پیشنهاد می شود که در آشپزخانه وسایل برقی را در کنار یکدیگر قرار ندهید، زیرا در هنگام کار کردن و مصرف برق حرارت تولید می کنند و بر روی میزان مصرف انرژی یکدیگر موثر خواهند بود.

برای تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش و سایر برندهای ماشین ظرفشویی با ما تماس بگیرید

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 10 خرداد 1395    | توسط: پشتیبانی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی    |    |
نظرات()